Wirecard, YES BANK ile yaptığı anlaşmayla birlikte Hindistan’daki finansal erişimi artırmaya yönelik hamlelerini sürdürüyor.

Yapılan ortaklık Hindistan’ın Aadhaar Etkin Ödeme Sistemi’nin kapsamını genişletecek. Dijital ödemelerin ve bankacılık işlemlerinin uzak bölgelerde yaşayanlar da dahil olmak üzere Hintli vatandaşlar için daha erişilebilir olmasını sağlayacak.

Wirecard’ın Hindistan’daki perakende acenteleri YES BANK’ın altyapısı ile desteklenecek ve müşterilere, nakit para çekme ve para yatırma, bankadan bankaya transferler vee bakiye talepleri gibi finansal hizmetler sağlamak için Hindistan genelinde müşteri temsilcisi olarak görev yapacak. Şirket, ülke genelinde perakende satış acentesi ağı aracılığıyla biletleme, mobil kontör yükleme, sigorta veya lojistik gibi dijital finansal hizmetlere erişim sağlıyor.

Aadhaar Etkin Ödeme Sistemi, Hindistan hükümeti adına sosyal ve finansal katılımı teşvik etmek amacıyla her vatandaş için benzersiz bir kimlik numarası verme girişimi olan Aadhaar sistemine dayanıyor. Temmuz 2019 itibariyle 1.2 milyar vatandaş biyometrik Aadhaar kimliği ile donatılmış durumda.

YES BANK ile güçlerini birleştiren Wirecard, Hindistan’da büyük bir gelişim gösteren ödeme ve finans teknolojilerine yönelik katılımı teşvik etmeyi ve bu hizmetlere ulaşamayan kişilere dijital finans hizmetlerini ulaştırmayı hedefliyor.