Wirecard Hindistan’daki finansal erişimi geliştiriyor

10 Temmuz 2019
23 Görüntüleme

Wirecard, YES BANK ile yaptığı anlaşmayla birlikte Hindistan’daki finansal erişimi artırmaya yönelik hamlelerini sürdürüyor.

Yapılan ortaklık Hindistan’ın Aadhaar Etkin Ödeme Sistemi’nin kapsamını genişletecek. Dijital ödemelerin ve bankacılık işlemlerinin uzak bölgelerde yaşayanlar da dahil olmak üzere Hintli vatandaşlar için daha erişilebilir olmasını sağlayacak.

Wirecard’ın Hindistan’daki perakende acenteleri YES BANK’ın altyapısı ile desteklenecek ve müşterilere, nakit para çekme ve para yatırma, bankadan bankaya transferler vee bakiye talepleri gibi finansal hizmetler sağlamak için Hindistan genelinde müşteri temsilcisi olarak görev yapacak. Şirket, ülke genelinde perakende satış acentesi ağı aracılığıyla biletleme, mobil kontör yükleme, sigorta veya lojistik gibi dijital finansal hizmetlere erişim sağlıyor.

Aadhaar Etkin Ödeme Sistemi, Hindistan hükümeti adına sosyal ve finansal katılımı teşvik etmek amacıyla her vatandaş için benzersiz bir kimlik numarası verme girişimi olan Aadhaar sistemine dayanıyor. Temmuz 2019 itibariyle 1.2 milyar vatandaş biyometrik Aadhaar kimliği ile donatılmış durumda.

YES BANK ile güçlerini birleştiren Wirecard, Hindistan’da büyük bir gelişim gösteren ödeme ve finans teknolojilerine yönelik katılımı teşvik etmeyi ve bu hizmetlere ulaşamayan kişilere dijital finans hizmetlerini ulaştırmayı hedefliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hatfanın FinTech Gelişmeleri – 21.07.2019
Bankacılık
6 görüntüleme
Bankacılık
6 görüntüleme

Hatfanın FinTech Gelişmeleri – 21.07.2019

Okan Yıldız - 21 Temmuz 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Future of Fintech 2019 ana sunum videoları
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Future of Fintech 2019 ana sunum videoları

Tahsin Özyer - 21 Temmuz 2019

Her yıl Haziran ayında New York'ta gerçekleştirilen ve CB Insights tarafından düzenlenen "Future of FinTech" konferansının ana sunun videoları yayınlandı.…

Ödemeler dünyasında yapay zeka çözümleri – Türkiye’den örnekler
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

Ödemeler dünyasında yapay zeka çözümleri – Türkiye’den örnekler

Tahsin Özyer - 19 Temmuz 2019

Bankalararası Kart Merkezi Ürün Müdürü Ayşe Orbay Kaya yayınladığı Medium makalesinde ödeme teknolojilerinde yapay zekanın kullanıma dair Türkiye örneklerine değindi.…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.