İki küresel lider, otomotiv endüstrisinin tedarik zincirleri genelinde finansal verimliliği artırmak için güçlerini birleştirdi.

Mastercard, yaptığı basın açıklamasıyla şirketler ve küresel tedarikçiler arasındaki kopukluğu gidermek amacıyla OpenText ile iş birliğine gittiklerini açıkladı. Entegre OpenText ve Mastercard çözümü, otomotiv tedarik zincirinde hızı, uyumluluğu, veriler, ödemeler ve finans güvenliği artıracak.

B2B hizmet sağlayıcısı OpenText ve küresel ödeme devi olan Mastercard, yapılan iş birliğinin bağlı ve ölçeklenebilir bir dijital ekosistemi ilerletebileceğini söyledi. İki şirket, dünya çapında 210 milyondan fazla kayıtlı kuruluşu tedarikçi portalı işlevselliğine bağlayan tek bir arayüz sunacak.

Mastercard’da Kurumsal Ortaklıklardan sorumlu Başkan Yardımcısı Claire Thompson konula ilgili olarak: “Tedarik zinciri ile ilgili finans süreçlerini dijitalleştirmek ve basitleştirmek, endüstrilerdeki küresel ticaret işlemlerini kolaylaştırabilir ve kurumsal alıcılarla daha verimli bir şekilde iş yapmak adına her seviyede tedarikçi için yeni fırsatlar ortaya çıkarabilir.” ifadelerini kullandı.

Yeni sistem, herhangi bir konumdaki ve her ölçekteki işletmeye yardımcı olmak için kullanılabilir. Böylece ticaret ortaklığı ilişkilerinde güven sağlayabilirler. Teknik yeterliliği az olan işletmeler de yeni OpenText ve Mastercard çözümünden faydalanabilecekler.