Avrupa merkezli FinTech girişimi N26 ABD’de hizmet vermeye başladı. Artık ABD’deki müşteriler geleneksel bankalara kıyasla daha iyi bir müşteri deneyimi vadeden yeni nesil bankada hesap açabiliyorlar.

N26 girişimini yakından takip ediyorsanız ABD’de hizmet vermeye başlaması sizi şaşırtmamıştır. Zira firma bir süredir ABD’ye açılma planlarından bahsediyordu. Yeni nesil bankanın ülkede hizmet vermesiyle birlikte artık müşteriler uygulamayı indirip kaydolduktan sonra birkaç dakika içinde bir banka hesabına sahip olabilecekler

Birkaç gün sonra müşteriye iletilecek olan banka kartı mobil uygulama üzerinden kontrol edilebilecek. Müşteriler, her işlem yapıldığında ne kadar para ödendiğini söyleyen bir bildirim alacak. PIN kodunu buradan ayarlayabilecek, limitleri özelleştirebilecek, çevrimiçi ödemeleri açıp kapatabilecek ve yurtdışında ATM’den para çekme veya ödeme yapabilecekler.

Basic N26 hesapları açmak tamamen ücretsiz. Aylık ücret ve minimum bakiye yok. Yabancı para cinsinden işlemlerde herhangi bir ücret alınmaz ve ayda iki kez ücretsiz ATM’den para çekimi yapılabilir.

N26 kayıtları aşamalı olarak başlattı. Şu anda bekleme listesinde 100.000 kişi bulunuyor. Şirketin bu yaz sonu kayıtları herkese açması bekleniyor.

Avrupa’daki 3.5 milyon müşterisi bulunan N26 bugüne kadar 500 milyon dolardan fazla yatırım aldı. Küçük bir ekiple başlayan şirketin şimdi 1000’i aşkın çalışanı bulunuyor. Şirket ABD’ye de açılmasıyla birlikte uluslararası bir şirket olma yolunda hızla ilerliyor.