Kanada’da bir ilçe belediyesi olan Innisfil’den sonra Richmond Hill de ödemelerde kripto varlıkları kabul etmeye başlayacak.

Kanada’nın en yenilikçi ve güvenilir dijital para birimi platformu Coinberry ile müzakerelere başlayan belediye kripto para birimleriyle ödeme yapam işlemlerini güçlendirmek istiyor.

Belediyenin bu hamlesi, meclisin 10 Temmuz’da Coinberry ile anlaşma yapmak lehine oyunu kullanmasından sonra gerçekleşti. Böylelikle Richmond Hill şehrinin sakinlerine ve iş yerlerine Bitcoin ile emlak vergisi ödemek gibi bir seçenek sunulacak.

Coinberry bununla birlikte son 6 ay içinde ikinci belediye ortaklığını duyurmuş oldu. Bu da kripto para çözümlerinin yaygınlaşmasına ve uygulanmasına yönelik artan bir hareketi gösteriyor.

Ricmond Belediye Başkan Yardımcısı Joe Di Paola konuya yönelik: “Dijital para birimiyle ödeme seçeneğine olan talebin yalnızca önümüzdeki yıllar boyunca artacağına inanıyoruz. Meclisimiz, Coinberry’nin Innisfil Belediyesi ile dijital para ödeme hizmetinin başarılı bir şekilde uygulandığının farkındaydı ve bu nedenle Richmond Hill için bu kararı almak bizim için oldukça kolay bir hal aldı.” ifadelerini kullandı.

Coiberry CEO’su ve Kurucu Ortağı Andrei Poliakov ise: “İkinci Kanada belediyesiyle de bir ortaklığa gittiğimiz için çok mutluyuz. Hükümet ve işletmelerin liderleri, doğru ortaklarla blockchain ve dijital para birimleri ile inovasyon yapabileceklerinin farkındalar. Önde gelen girişimciler ve belediye ortakları ile yenilikçi çözümler üzerinde çalışmaktan ve önümüzdeki birkaç ay boyunca açıklayacağımız heyecan verici girişimler yapmaktan memnuniyet duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.