Android kullanıcıları için başka bir mobil ödeme hizmeti olan LG Pay, ABD’de kullanıma sunuldu. Şirket Apple Pay, Google Pay ve Samsung Pay ile rekabet etme konusunda kararlı görünüyor.

Cnet’in haberine göre ilk olarak 2017 yılında Güney Kore’de kullanıma sunulan LG Pay hizmeti pek yakında ABD’deki kullanıcılar için Google Play Store üzerinden indirilebilir olacak. Ancak kullanıcıların uygulamayı indirmeden önce telefonlarının bunu destekleyip desteklemediğini kontrol etmesinde fayda var zira LG Pay şimdilik sadece LG G8 ThinQ modeliyle çalışıyor. Şirket gelecek aylarda LG V50 ThinQ 5G, LG v40 ThinQ, LG G7 ThinQ ve LG V35 ThinQ cihazlarına da destek vereceğini açıkladı.

LG’nin mobil ödeme çözümü hem yakın alan iletişimi (NFC) hem de kablosuz manyetik iletişimi (WMC) destekliyor. WMC LG Pay’in manyetik şerit terminallerinde kullanılmasını da sağlıyor. Müşteriler ayrıca sadakat ve hediye kartlarını da uygulama aracılığıyla saklayabilecekler.

LG Pay’i destekleyen çok sayıda finansal kuruluş bulunuyor. Bunlar arasında Chase, PNC Bank, Regions Bank, State Employees’ Credit Union, U.S. Bank ve Virginia Credit Union gibi isimler yer alıyor. LG bu yılın sonuna kadar daha fazla finans kuruluşunun LG Pay’i destekleyeceğini söylüyor.