Artık neredeyse her gün bir finansal teknoloji girişimine yatırım yapılmasına alıştık. Bu seferki FinTech yatırımının merkezi ise Brezilya’dan.

Brezilya merkezli Nubank, 400 milyon dolar değerinde yatırım aldığını açıkladı. Seri F turu kapsamında yapılan yatırıma, Netflix ve bugüne kadar FinTech alanına yapmış olduğu 1.5 milyar dolar değerindeki yatırımlarıyla tanınan TCV önderlik ediyor. Nubank’ın açıklamasına göre şirket bu yatırımla birlikte yedi tur boyunca toplam 820 milyon dolar topladı.

Wall Street Journal’in haberine göre şirketin değeri 10 milyar doları aştı. 2018’in Ekim ayında bu değer 4 milyar dolar civarındaydı.

Brezilyalı tüketicilere yönelik bankacılık ve finansal hizmetler paketi sunan Nubank, çeşitli ürünleriyle birlikte toplamda 12 milyon müşteriye ulaştığını açıkladı. Bu da Nubank’ı ülkesindeki en büyük 6. finansal kuruluş yapıyor. Yaklaşık 210 milyon insanın yaşadığı Brezilya’da faaliyet gösteren Nubank, bu büyük yatırımın sebebini şirketin düzenli büyümesine bağlıyor.

Geçtiğimiz yıllar boyunca kişisel kredi, para çekme, dijital tasarruf hesapları gibi ürün tekliflerini genişleten Nubank’ın yakın bir zamanda Meksika ve Arjantine’e de açılması bekleniyor.

2013 yılında kurulan Nubank, kısa sürede teknolojinin avantajlarını kullanarak Brezilya’da en etkili finansal hizmet sunan kuruluşlardan biri haline geline geldi. Şirket yeni yatırımlarla birlikte Brezilya dışına da açılarak hizmetlerini genişletmek istiyor.