WhatsApp Pay Hindistan’da kullanıma sunulmaya hazırlanıyor. Sosyal medya devi Facebook’un mesajlaşma uygulaması, ödeme hizmetini dünya çapındaki 1.5 milyar kullanıcısına açmadan önce Hindistan’da kullanıma sunacak.

Finextra’nın haberine göre uygulamanın 400 milyon kullanıcısının bulunduğu Hindistan’da geçen yıldan bu yana test edilen ödeme hizmetinin bu yılın sonunda kullanıcılarla buluşması bekleniyor. WhatsApp Pay‘in amacı para transferi işlemini mesaj göndermek kadar basit bir süreç haline getirmek.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, WhatsApp Pay’in Hindistan’da kullanıma sunulmasıyla ilgili ülkede bir yasal onay sorununun olduğunu dile getirdi. Bunun üzerine çalıştıklarını söyleyen Zuckerberg, WhatsApp Pay’in Hindistan’dan sonra dünyanın geri kalan yerlerindeki WhatsApp kullanıcıları için de hizmete sunmaya çalışacaklarını belirtti.

Firmanın geliştirici konferansında konuşan Mark Zuckerberg şunları söyledi: “Ödemeler, onu daha kolay hale getirme fırsatımızın olduğu alanlardan biri. Fotoğraf göndermenin kolay olduğu kadar birine para göndermenin de kolay olması gerektiğine inanıyorum.

Mayıs ayında Facebook, popüler mesajlaşma uygulamasının ödeme hizmetini geliştirmek için Londra’da sadece bu alana odaklı bir ofis açmıştı.

Sosyal medya devinin yine ödeme alanına yönelik bir hamlesi olarak Libra projesi üzerinde de çalıştığını da belirtelim.