İngiltere’nin yalnızca mobil cihazlar için kurulmuş ilk bankası olan Atom Bank, BBVA, Toscafund ve Woodford’un katılımıyla 50 milyon sterlin değerinde yatırım aldı.

Atom Bank‘ın bu yatırımı, büyümeyi finanse etmek ve bankanın teknolojiye yönelik yatırımlarını sürdürmesi için kullanması bekleniyor.

Challenger bankasının ev sahiplerine ve küçük işletmelere verdiği kredi miktarı geçtiğimiz yıla göre %76 oranında bir büyüme göstererek 2.4 milyar sterline yükseldi.

FintechFutures’ın haberine göre Atom, bulut için yeniden platformlaştırma çalışması yaparak Thought Machine’in akıllı sözleşme çekirdek bankacılık teknolojisiyle birlikte yeni ürünler sunmayı planlıyor.

Toplam değerlemesi 530 milyon sterlini aşan yeni nesil bankanın başkanı Bridget Rosewell konuyla ilgili olarak: “Bu son yatırım, İngiltere bankacılığına yıkıcı yenilik getirme yolculuğumuzda kaydettiğimiz muazzam ilerlemeyi gösteriyor. Bunu yatırımcılarımızın gelecek planlarımıza desteğinin açık bir işareti olarak da kabul edebiliriz” ifadelerini kullandı.

Atom CEO’su Mark Mullen ise: “Kuzey Doğu’da ekibimizi burada büyütüyoruz ve sonbaharda ‘Anında Erişim’ tasarruflarıyla başlayarak sunduğumuz ürün ve hizmetleri çeşitlendirmemize yardımcı olmak için bu yıl 50 yeni rol ekleyeceğiz. Atom bankasının İngiltere bankacılığındaki olumlu değişimi sağlamadaki rolünün önemine her zamankinden daha fazla inanıyoruz” açıklamalarında bulundu.