İngiltere merkezli yeni nesil banka Starling Bank, 2019 yılının sonuna kadar 1 milyon hesaba ulaşmayı hedefliyor.

Starling Bank kurucusu Anne Boden‘ın yıllık mektubu yükseliş sinyalleri veriyor. Verilere göre banka geçtiğimiz 8 ayda kullanıcı sayısını ikiye katlayarak 775.000 hesaba ulaşmış. Bu hesapların 695 bini bireysel, 59 bini KOBİ, 22 bini ise bireysel euro hesabı olarak kayıtlara geçmiş.

Bankaya yatırılan para miktarı 600 milyon sterlini geçmiş durumda. Kullanıcılar gittikçe maaşlarını Starling’e emanet etme konusunda daha istekli oldukları için bu değerin yıl sonuna kadar 1 milyar sterlin seviyesine çıkması bekleniyor. Boden, aktif kullanıcıların %32’isinin her ay hesaplarına en az 1000 sterlin yatırdığını da belirtmeden geçmiyor.

Avrupa’ya genişleyerek ve işletmeler için bankacılık fonksiyonlarını geliştirerek faaliyetlerini ilerletmeyi hedefleyen şirketin iş gücü son 1 yılda %170 oranında arttı. Banka gelecek yıl ekibe 400 çalışan daha ekleyerek toplam çalışan sayısını 1000’e çıkarmayı hedefliyor. Boden, şirketin şimdiden Hollanda, Fransa ve Almanya için ülke yöneticileri aradığını da belirtiyor.

Bugün geldiği noktaya bakarak Starling’in artık bir startup olmadığını söyleyen Boden, “Roket gemisi modundayız ve geleceğimizi dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullanıyor. Challenger Bank adı verilen yeni nesil bankaların çağında Starling Bank’ın da gelecekte nasıl hamleler yapacağı merak konusu.