Ağustos ayında kullanıcılarla buluşacağı söylenen Apple Card, seçilmiş kullanıcılara gönderilmeye başlandı. Apple, ‘önizleme dağıtımı’ olarak adlandırdığı bu süreç sonrası ay sonuna kadar ABD’deki tüm kullanıcılar için dağıtımı gerçekleştirecek. 

Apple Card önizleme dağıtımı isçin davet alanlar Apple Card hakkında bilgilendirilmek için kayıt yaptıran rastgele seçilmiş insanlardan oluşuyor. Apple tam olarak kaç kişinin bu test sürecinin bir parçası olacağına dair açıklama yapmadı ancak ay sonuna kadar kaydolan herkesin Apple Card’ı kullanmaya başlaması bekleniyor.

Apple Card için iPhone’dan kaydolma sürecince adres, doğum tarihi, gelir düzeyi ve sosyal güvenlik numarasının ilk dört hanesi soruluyor. Bu bilgiler Goldman Sachs’a gönderiliyor ve başvurunuzu 1 dakikadan az bir süre içinde sonuçlanıyor. Kart onaylandıktan hemen sonra ‘Wallet’ uygulamasında görünür oluyor.

Apple Card’ın dağıtımı yapılan az sayıda kullanıcı kartın kullanımının çok kolay olduğunu söylüyor. Apple Card uygulamasında sunulan harcama kategorisindeki net işlem adları ve logolar bu kullanışlılığı artıran küçük detaylar olarak gösteriliyor.

Apple Card şimdilik ABD’deki kullanıcılar için kullanılabilir durumda. Apple’ın Avrupalı düzenleyicilerle Apple Card’ın marka tescili için görüştüğü biliniyor.

Apple Card tamamen ücretsiz bir kredi kart. Yani yıllık, uluslararası, gecikmiş ödeme, kredi limitini aşma gibi ücretler bulunmuyor.

Apple, yeni kredi kartının kullanımıyla ilgili bir dizi video paylaştı. Oynatma listesine buradan ulaşabilirsiniz.