Avusturya merkezli Raiffeisen Bank International (RBI), RegTech girişimi kompany’ye yatırım yaptı.

RBI bu yatırımı kurumsal risk sermayesi birimi Elevator Ventures aracılığıyla gerçekleştirdi.

kompany, finansal kurumlar, sigorta şirketleri ve FinTech’ler için işe giriş ve müşteri onayı sağlamak amacıyla yapay zeka (AI), robotik süreç otomasyonu ve blockchain teknolojisini bir araya getiren bir RegTech girişimi.

Finextra’nın haberine göre girişim, Elevator Labs’ın FinTech ortaklık programının ilk katılımcılarından biri. Program, RBI Grubu genelinde lider banka uzmanları ile iş birliğinin artırılmasına yardımcı oluyor. Bunun sonucunda da 2018’de kompany çok yıllı ticari bir anlaşmaya imza attı.

Elevator Ventures’da Strateji ve İnovasyondan sorumlu müdür Hannes Cizek konuyla ilgili olarak: “Yoğun bir iş birliğinin ardından kompany’nin kat ettiği ilerlemeyi gördük. Bu yeni yatırım, ekibin kaydettiği ilerlemeyi ve ufuktaki büyüme fırsatlarını takdir ediyor. Birlikte bir sonraki dönüm noktasına ulaşmak için sabırsızlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

RBI, bu yatırım turuna Uniqa Sigorta risk sermayesi kolu ve Avrupa Süper Melekler Kulübü de dahil olmak üzere önceki yatırımcılarla birlikte katıldı.

Yatırımın finansal detayları henüz açıklanmadı.