PayPal’ın sahip olduğu Venmo, ABD’deki kullanıcıları için banka hesaplarına anında transfer özelliğini başlattığını duyurdu.

TechCrunch’ın haberine göre bu özellik, Venmo’nun standart banka transfer hizmetine alternatif olarak geliyor. Standart hizmette para transferi işlemlerinin tamamlanması 3 iş gününü bulurken anında transfer özelliği sayesinde kullanıcılar Venmo hesaplarından banka hesaplarına dakikalar içinde para transferi gerçekleştirebilecekler.

Yapılan transferlerde minimum işlem ücreti 0.25 dolarken maksimum 10 dolar olacak. Kullanıcılar isterse herhangi bir işlem ücreti ödemeden standart transfer özelliğini kullanabilecekler.

Banka hesabına anında transfer özelliği özellikle küçük işletme müşterileri ve freelance çalışanların Venmo’daki paralarını kolay bir şekilde ana hesaplarını aktarmalarına ve ödemelerini gerçekleştirimelerine yardımcı olacak.

Venmo’nun anında transfer özelliğini genişlettiği haberi Square ve Zelle ile olan rekabetin arttığı zamanlarda geldi. ABD bankacılık uygulamaları ile olan entegrasyonu sayesinde Zelle 2019 yılının ikinci çeyreğinde 171 milyon işlem gerçekleştirilerek 44 milyar dolar gönderimi yapıldığını açıklamıştı. Venmo’nun ise yılın ikinci çeyreğindeki ödeme hacmi 24 milyar dolar açıklanmıştı.

Buna karşın 40 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan Venmo ABD’nin birçok büyük bankasından daha fazla müşteriye sahip ve gittikçe büyüyor.