Thomson Reuters, hukuk, vergi ve regülasyon alanlarında faaliyet gösteren erken aşama girişimlerin katılabileceği küresel bir RegTech yarışması düzenliyor.

Yarışma, birçok girişimin yatırım çekmesine ve Thomson Reuters ile ortak olmaya imkan tanıyacak.

Yarışmaya katılacak olan girişimler hizmetlerinin avukatlar, vergi ve uyum profesyonelleri ya da hükümetler için nasıl bir çözüm geliştirdiğini göstermek zorunda. Bunlar regülasyon ve uyum zorlukları çözmeye yönelik çözümler olmalı.

Thomson Reuters Lab Başkan Yardımcısı Nick Jarema konuyla ilgili olarak: “İşletmeler artan regülasyon ve uyum maliyetlerini azaltmak için teknoloji ve otomasyona her gün daha fazla ihtiyaç duyuyor.

Küresel RegTech pazar değerinin gelecek 5 yılda üçe katlanarak 12 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bizler de verileri, uzmanlığı ve müşteri ilişkilerimizi, girişim topluluğunun yenilikçi ruhuyla eşleştirerek, pazara daha da hızlı çözümler sunmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullanıyor.

Katılımcılar Thomson Reuters’ın 450 bin küresel müşterisinin veri setleri ve araçlarından yararlanma imkanı bulacak. Yatırım olanakları ve AWS kredilerinin yanı sıra toplamda 30 bin dolarlık nakit havuzu da bulunuyor.

9 Eylül 2019 tarihine kadar başvuruları alacak olan yarışmanın detayları için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Thomson Reuters RegTech