Square Mill ya da ‘City of London’ olarak da bilinen Menkul Kıymetler Borsası ve İngiltere Bankası’nın da yer aldığı finans bölgesinde evsizler için temassız bağış noktaları kurulacak.

Finextra’nın haberine göre Londra sakinleri, bu çevrede yaşayan evsizlere ve zor durumdakilere yardım için bölgeye yerleştirilmiş 4 temassız bağış noktasında temassız kredi kartlarıyla, evsizlere yardım eden Beam organizasyonuna 3 pound tutarında bağış yapabilecekler.

Bu proje 3 ay boyunca devam edecek ve eğer başarı kriterlerini tutturursa daha fazla bölgeye temassız bağış noktaları yerleştirilecek.

City of London Corporation evsizler alt komitesi başkanı Marianne Fredericks konula ilgili olarak: “İnsanların banka ve kredi kartlarını giderek daha fazla kullandığı ve çok az nakit taşıdığı bir kültürde bu sistem, toplumumuzdaki en savunmasız insanlara yardım etmenin etkili ve verimli bir yoludur.” ifadelerini kullandı.

Square Mill bölgesini hedefleyen proje bir süredir Londra’nın diğer bölgelerinde de uygulanıyor. Aralık ayından itibaren şehrin farklı yerlerine temassız bağış noktaları yerleştiriliyor. Bu noktalardan 22 sivil toplum kuruluşuna bağış yapılabiliyor.

Nakitsiz bir toplum yolunda hızla ilerleyen Londra’da, ilerleyen zamanlarda bu bağış noktalarının şehir genelinde artması bekleniyor.