İsviçre merkezli FinTech girişimi Numbrs, son olarak aldığı 40 milyon dolarlık yatırımla değerlemesi 1 milyar doları geçerek unicorn statüsüne erişti.

2014 yılında kurulan Numbrs, kullanıcılara banka hesaplarına, kredi kartlarına, kredilere ve sigortalara doğrudan uygulama içinden erişme ve doğrudan uygulama içindeki panelden başvuru yapma imkanı sunuyor. Barclaycard, Postbank, Santander, İskoçya Bankası, Allianz, AXA firmanın güvence altına aldığı bankacılık ortakları arasında yer alıyor.

Finextra’nın haberine göre uygulama marketlerinde iki milyon indirmeye sahip olan uygulama 10 milyar dolardan fazla varlığın yönetilmesine yardımcı oluyor.

Firmanın büyüme stratejisi, hızlı geri dönüş konusunda ısrar eden girişim fonlarından ziyade, eski Deutsche Bank CEO’su Josef Ackermann gibi özel yatırımcıların desteği etrafında dönüyor. Şimdiye kadar toplanan toplam sermaye 200 milyon dolar.

Numbrs kurucusu Martin Saidler bu konuyla ilgili olarak: “Risk sermayesi ve özel sermaye fonları oldukça sabırsız. Girişimler için para kazanmanın daha uzun sürmesi durumunda sinirlenirlenebiliyorlar” ifadelerini kullanıyor.