InsurTech girişimi Kin Insurance, Florida’da konut sigortası hizmeti başlatmak için 47 milyon dolar değerinde yatırım aldı. 

Yatırım turuna, mevcut yatırımcılar olan August Capital, Commerce Ventures ve Flourish ile birlikte Avanta, Hudsun Structured Capital Management ve UChigago Start-up Investment Program dahil oldu.

2016 yılında Florida’da kurulan teknoloji odaklı sigorta sağlayıcısı girişim, felaket eğilimli bölgede yaşayan hizmetsiz kıyı ev sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Karşılıklı bir sigorta değişimi olarak yapılandırılan Kin, devletteki rekabette öne çıkmak ve kendi politikalarını yazmak için kapasitesini kullanıyor.

Kin CTO’su ve kurucu ortağı Lucas Ward, kendi yaklaşımlarının eşsiz olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Kendi politika yönetim sistemimizi kurduk. Felaket modelleme uzmanlığımız ve fiyatlandırma deneyimimiz var. Müşteriye gerçekten fayda sağlamak için teknolojiyi kullanıyoruz. Tüm bunları topladığınızda, sonuç olarak ortaya InsurTech sektörünün daha önce görmediği bir şey çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

Kin CEO’su ve kurucu ortağı Sean Harper ise “Müşteri deneyiminin tüm yönlerini kontrol edebilmek istedik. Bunu yapmanın en iyi yolu bir taşıyıcı oluşturmaktı.” açıklamalarında bulundu.

Kin Interinsurance Network operatörü yakın gelecekte diğer devletlere hizmet verecek şekilde genişleyecek. Kin ayrıca Teksas, Georgia ve Alabama’da aracı kurum olarak faaliyet göstermeye devam ediyor.