Dijital ödemeler şirketi Paytm, müşteri tabanını genişletmek için sağlık hizmetleri alanına giriyor.

Geçtiğimiz ay, Paytm, eğitim hizmetlerini başvuru formları ve kariyer danışmanlığından, eğitim sigortası, krediler ve iş başvurularına kadar genişlettiğini açıklamıştı.

Şimdi ise şirket, doktorların Paytm kullanarak danışma ücreti almalarına ve tıbbi malzeme gibi toplu alımlar yapmalarına yardımcı olmak için bir ödeme mekanizması oluşturmayı hedefliyor.

Paytm kurucusu Vijat Shekhar Sharma konuyla ilgili olarak: “Doktorlar, bir hafta içinde birçok hastaneyi ziyaret ediyorlar ve dijital ödemeleri kabul edemiyorlar. Tüm ödemeler için de bir uzlaşma yöntemi bulunmuyor. Bu tür ödemelerin işlenmesinde bir karmaşıklık söz konusu. Bu yüzden birçok yerde değiştirilebilen ve kullanılabilen en basit QR kodlarını sunuyoruz.” ifadelerini kulandı.

Paytm ayrıca hastaları ve doktorları bir platformda bir araya getirme işini de değerlendiriyor.

Toplamda 14 milyon tüccar Paytm hizmetlerini kullanarak ödeme işlemlerini gerçekleştiriyor. Şirket bu mali çeyrekte müşteri tabanını 24 milyona çıkartmayı hedefliyor. 15 milyar dolar değerinde olan ödeme şirketi ayda 800 ile 900 milyon arası işlem gerçekleştiriyor.