New York’un ilgili yasal düzenleyici kurumu, küresel kripto para borsası Binance tarafından geliştirilen yeni bir kripto para birimini onayladı. Binance USD (BUSD) olarak isimlendirilen bu kripto varlık ABD dolarına sabitlenecek.

Binance’ın yeni projesi için iş ortağı olarak seçtiği Paxos tarafından yapılan bir duyuru ile küresel kripto para borsası Binance, değeri ABD dolarına sabitlenmiş Binance USD (BUSD) adında yeni bir kripto para birimini piyasaya sunmak için New York’da gerekli izinleri aldı. Sabit akçe (stable coin) olarak tasarlanan BUSD Binance borsası üzerinden Bitcoin, Binance Coin ve Ripple ile işlemlere açılıyor.

New York Eyalet Finansal Hizmetler Departmanından (NYDFS) onayı ile BUSD sabit akçelerin giderek daha fazla pazara girmesi ve işlem görmesi önemli bir gelişme zira itibari para birimleri ile eşleşen bu kripto varlıklara çeşitli ticari işlemler için süreçleri kolaylaştırıp, uluslararası para transfer işlemlerini çok düşük komisyon ve hızlı şekilde gerçekleştirmeyi mümkün kılıyor.

Daha önce Winklevoss ikizleri benzer şekilde Gemini için bir onay almışlardı.

Dijital para pazarı giderek kızışacak