İngiltere merkezli challenger bankası Monzo 3 milyon kullanıcı barajını aştı. Uygulama tabanlı bankaya yapılan kayıtların sayısı hızla artmaya devam ediyor.

Monzo için önemli bir kilometre taşı olan bu gelişme, şirketin 2 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladığı tarihten sadece 4 ay sonra geldi. Mevcut durumda Monzo’ya her hafta 55.000 kullanıcı kaydoluyor.

Uygulama tabanlı dijital bankanın yaptığı açıklamaya göre İngiltere’de her 20 yetişkinden birinin Monzo hesabı bulunuyor. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında nakit referans programını duyuran şirket bu referans programı aracılığıyla yaklaşık 100.000 kişinin de Monzo’ya kayıt yaptırdığını belirtti. Bu referans programından yararlanan her iki tarafın da 5 pound aldığını hesaba katarsak Monzo referans programı için yaklaşık 1 milyon pound ödedi. Monzo’nun daha fazla kullanıcı çekmek için başlattığı bu program geçtiğimiz hafta sona erdi.

Monzo’nun kullanıcı dostu arayüzü, yurt dışında ücretsiz harcama, bütçe ve tasarruf araçları gibi özellikleri şüphesiz kullanıcıları kendisine çeken en büyük etkenlerden.

2015 yılında kurulmasından bu yana Monzo aracılığıyla 18 milyar pound harcandı. Şirketin açıkladığı verilere göre Monzo kullanıcıları arasında her gün ortalama 4.9 milyon pound arası gönderim yapılıyor.