Japonya’daki kahve tutkunları artık Starbucks’tan aldıkları filtre kahvenin ödemesini kalemleriyle gerçekleştirebilecekler.

Japonya’da yeni bir donanımını tanıtan Starbucks, “Starbucks Touch: The Pen” adını verdiği ürünle tüketicilerin kalem kullanarak ödemelerini gerçekleştirmelerine olanak tanıyor.

Dış görünüşü olarak standart tükenmez kalemlerden birazcık daha büyük görünen kalem NFC okuyucusuyla birlikte geliyor. Dijital cüzdan ile bağlantı kuran bu okuyucu ödemelerinizi temassız bir şekilde gerçekleştirmenize imkan sunuyor.

Starbucks kalemi Japonya’ya özel her yerde bulunan ve Starbucks’ın popüler yerli kart sistemine de güç veren FeliCa teknolojisi ile çalışıyor. Sistemin mobil ödemelere kıyasla ne gibi bir avantaj sunduğu tartışılır. Belki de telefonu evde bırakarak kafeye çalışmaya gelenler için yararlı olabilir.

Bu ürün Starbucks’ın Japonya’da “Starbucks Touch” adı altında duyurduğu dördüncü ürün. Kahve zinciri daha önce telefon kılıfı ve şişe de tanıtmıştı. Aryıca yine NFC okuyucu entegreli bir el çantası ürünü de bulunuyor. Şirket farklı ödeme yöntemleri için Japonya’yı bir test merkezi gibi kullanıyor.

Starbucks’ın ödeme yapmayı sağlayan yeni kalemi Japonya’daki Starbucks mağazalarından temin edilebilecek. 3 farklı renk ile gelen kalemin tanesi yaklaşık 40 dolar civarında olacak ve içinde yaklaşık 10 dolarlık bir bakiye ile birlikte satılacak.