Visa, teknolojilerine ve ağlarına “benzeri görülmemiş” erişim sağlayan bir çevrimiçi portalın başlatılmasıyla FinTech firmalarına yardımcı olmak istiyor.

Visa, tüketici ödemelerinde 17 trilyon ABD dolarının hala nakit veya çekle yapıldığını ve dünyada hala resmi finans sektörünün dışında kalan 1,7 milyar insan olduğunu tahmin ediyor.

Bu durum yeni dijital ödeme seçenekleri ve FinTech girişimleri için büyük bir fırsat sunuyor. Visa da bu firmalara yardım etmek ve kendini de işin içinde tutmak için kendisiyle çalışma sürecini kolaylaştırmak adına Visa Partner programını başlattı. Visa Partner ile birlikte FinTech’lerin ağını, kaynaklarını ve araçlarını daha kolay kullanmalarına yardımcı olmak hedefleniyor.

Portal FinTech şirketlerine hızlı bir şekilde dijital lisans sağlayacak, kapsamlı bir ortak rehberi sunacak ve ödemeler, ihraç temelleri gibi çeşitli konularda eğitim videoları içerecek.

Visa’da Küresel FinTech Başkanı olarak görev yapan Terry Angelos konuyla ilgili olarak: “FinTech’ler ağımızda sürekli yenilik yapıyor ve her yerde, daha iyi ödeme yollarını sınırlamaya zorlayacağımızı düşündüğümüz yeni ödeme akış türleri yaratıyor. Visa Partner’ın kullanıma sunulmasıyla birlikte, FinTech’lerin Visa ile piyasaya sürülmelerini kolaylaştırarak daha hızlı yenilik yapmalarını ve pazara yeni ödeme akışları getirmelerini sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.