ABD’de yaşayan Samsung Pay kullanıcıları artık yurt dışına para gönderebilecek ve sanal bir Mastercard banka kartı için kayıtlarını yaptırabilecekler.

Para transferi özelliği için Londra merkezli Finabrl ile işbirliğine giden Samsung, Amerikalı kullanıcılarına Samsung Pay aracılığıyla 47 ülkeye para transferi yapma imkanı sunuyor.

Finabrl’ın dağıtım yetenekleri alıcıların paralarını farklı seçeneklerle temin etmesine imkan tanıyacak. Para transferi yapılan alıcıların Samsung Pay kullanıcısı olma zorunluluğu bulunmuyor.

Samsung Electronics America’da servislerden sorumlu müdür Sang W Ahn konuyla ilgili olarak: “Küresel bir tüketici kitlemiz var ve bunların dünyanın farklı yerlerinde arkadaşları ve aileleri bulunuyor. Samsung para transferini basit, güvenli ve şeffaf hale getirerek kullanıcıların ABD’den dünyanın geri kalanına para göndermesini sağlamaktan heyecan duyuyor.

Bununla birlikte Samsung, ABD müşterilerinin Samsung Pay’deki herhangi bir karttan para talep etmelerine, göndermelerine veya para eklemelerine izin veren sanal bir kart olan Samsung Pay Cash için Mastercard ve Netspend ile ortaklığa gitti. Bu kart Mastercard’ın kabul edildiği her yerde kullanılabilecek.

KaynakFinextra