ABD merkezli kredi puanlama kurumu Credit Karma ilk finansal ürününü piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Şirket 100 milyon üyesine yüksek verimli birikim hesabı sunmayı planlıyor.

Credit Karma’nın mevcut üyeleri zaten finansal bilgilerini şirketle paylaşmış oldukları açmak birikim hesabı açmak birkaç tık ile sorunsuz bir şekilde halloluyor. Sistemde herhangi bir ücret ya da hesabı açmak için gerekli olan minimum tutar gibi sınırlamalar yok. Kullanıcılar birikimlerini doğrudan uygulama içinden izleyebiliyorlar. Credit Karma’nın başlangıç oranı ise yüzde 2.03 olacak.

Credit Karma, rekabetçi oranlar sunma konusunda 800 üye bankadan oluşan ağına güveniyor.

Credit Karma’da tasarruf ve vergiden sorumlu Genel Müdür Jagjit Chawla konuya yönelik: “Yeni bir hesap açma veya başka bir uygulamayı indirme düşüncesi insanlara zor gelebilir. Ataletin finansal ilerlemenin önündeki en büyük engellerden biri olduğunu biliyoruz. Credit Karma birikim ürününü yaparken üyelerimiz için birikim hesabını mümkün olduğunca kolay açmayı sağlayan bir ürün geliştirmek istedik. Ayrıca, paranızın zaman içinde nasıl büyüyebileceğini gösteren birikim simülatörümüzle, üyelerin yüksek verimli birikimlerinin gücünü görmelerini sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Credit Karma bir banka değil. Şirket, FDIC lisanslı ortağı MVB Bank aracılığıyla birikimlerin 5 milyon dolar civarında tutulduğu ve sigortalandığı hesapların açılmasını ve yönetilmesini kolaylaştırıyor.