Samsung Electronics, temassız mobil ödeme çözümleri sunan Mobeewave ile ortaklığa giderek mobil cihazlarda NFC destekli temassız ödeme kabul çözümü sunacak.

İki şirket bu anlaşmayla birlikte Kanada’da Samsung POS adını verdikleri POS hizmetini kullanıma sunacak. 2020 yılında ise bu çözümün dünya geneline yayılması bekleniyor.

Tüccarlar için mobil ödeme kabulünü daha erişilebilir kılmayı hedefleyen Samsung POS, müşterilerin, ödemelerini temassız kartlarıyla, Samsung Pay, Apple Pay ya da Google Pay cüzdanlarıyla gerçekleştirmesine olanak tanıyor. Böylelikle dükkan sahibi de herhangi bir ek donanıma sahip olmadan mobil cihazlar aracılığıyla ödeme kabul edebilecek.

Mobil ödeme kabul etmek isteyen tüccarlar Samsung POS uygulamasını Galaxy Store’dan veya Google Play Store’dan indirebilir ve anında kullanım için bir satıcı olarak kaydolabilirler.

Samsung Electronics’te Servis Operasyonları Grubu Başkanı Sunny Park konuyla ilgili olarak: “Patentli temassız ödeme işleme platformu, Kanada’daki Mastercard, Visa ve Interac işlemlerini kabul eden tek mobil tabanlı çözümdür.” ifadelerini kullanıyor.

İki şirket daha önce Kanada’da 10 bin indirmeye ulaşan bir pilot hizmet uygulamasını test etmişti.

Samsung ödemeler alanındaki çalışmalarına devam ediyor. Son olarak şirket bu ayın başlarında kullanıcıların bütçelerini yönetmesini sağlayan Samsung Pay Cash hizmetini duyurmuştu.