İsveç merkezli FinTech firması Klarna, online mağazalardan Samsung ürünleri satın alınırken müşterilerine daha fazla esneklik sunmasına imkan tanıyacak bir anlaşmaya imza attı.

Anlaşma ile birlikte Samsung.com müşterilerine üç yeni ödeme seçeneği sunulacak:

  • Şimdi satın al, 30 gün içinde öde
  • Şimdi satın al, 3 aylık planla öde
  • Maliyeti dört yıla kadar yay

Klarna’nın İngiltere operasyonundansorumlu Genel Müdürü Luke Griffiths konuyla ilgili olarak: “Samsung ile ortaklığımızı büyütmekten ve gerçekten vizyoner, yenilikçi bir küresel marka ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Klarna, telefon, TV ya da çamaşır makinesi satın almak isteyen Samsung.com müşterilerine ihtiyaçlarını nasıl, ne zaman ve nerede ödeyecekleri konusunda daha fazla esneklik sağlayacak. Rekabetçi bir pazarda Samsung için bu ortaklığı daha da geliştirmek ve sonuçları iyileştirmek için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Samsung’un İngiltere Online Mağaza Müdürü Nick White ise ortaklıkla ilgili olarak: “Samsung’da her zaman büyük fikirlerden ve yeniliklerden yana olduk. Dolayısıyla değerlerimizi ve vizyonumuzu paylaşan bir ödeme şirketi ile ortaklık kurmamız bizim için en doğru karar oldu.” açıklamalarında bulundu.

Klarna, Samsung.com’un halihazırdaki yükseltme programını da desteklemeye devam edeceğini açıkladı.