Küresel işletmeleri Latin Amerikalı tüketicilere bağlayan Brezilya merkezli FinTech şirketi EBANX, FTV Capital’ten önemli bir yatırım aldı. Yeni yatırım, FinTech şirketinin Latin Amerika’nın yeni unicorn’u olmasına katkıda bulundu.

Latin Amerika’nın hızla büyüyen pazarında EBANX, bölgedeki işlerini büyütmek isteyen küresel şirketler için eksiksiz bir ödeme çözümü sunarak hizmet veriyor. AliExpress, Wish, Gearbest, Pipedrive, Spotify ve Airbnb gibi küresel e-ticaret şirketleri, bölgedeki işlerini güçlendirmek için EBANX’e güveniyor.

EBANX ödeme işleme hizmetinin yanı sıra müşterilerine pazar analiz servisleri, analitik, dolandırıcılık karşıtı stratejiler, Latin Amerika müşterilerinin yerel dilinde 7/24 müşteri hizmeti ve yerel pazarlama danışmanlığı da sunuyor.

EBANX CEO’su Alphonse Voigt konuyla ilgili olarak: “Latin Amerika pazarı hakkında derin bir bilgiye sahibiz. Tüketicilerimizle yakından ilgileniyoruz ve daima tüccarlarımızın ihtiyaçlarını araştırıyoruz. Latin Amerika’da başarılı olmak için her ülkenin özelliklerini belirlemek oldukça önemli ve EBANX’in hizmetleri tam da buna odaklanıyor – bölgenin bağlamına kusursuz bir şekilde uyan ve tüccarımızın iş modellerine göre uyarlanmış teknoloji, yakınlık ve çözümler.

Faaliyetlerini Latin Amerika’da genişletmeye davam eden EBANX küresel iş geliştirme çabalarını artırmayı hedefliyor. 2018 yılında COO olarak Henrik Nismo’yu işe alan şirket özellikle satış, pazarlama ve bilgi işlem alanlarında yetenek eklemeye ve yatırım yapmaya devam edecek.

Şirket son zamanlarda ise Uber Pay, Shopify, Coursera, Scribd, Ctrip, Spotfiy ve Visa gibi şirketlerle ortaklıklarını duyurmuştu.