ABD’li düzenleyici topluluğu, diğer 46 düzenleyici kurum, banka ve şirkete katılarak Kürsel Finansal İnovasyon Ağı’na (GFIN) üye oldu.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), Para Birimi Denetim Bürosu (OCC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bugün GFIN’e katıldıklarını açıkladı.

Resmi olarak 2019’un Şubat ayında başlatılan GFIN, kendini sınır ötesi düzenleyici test alanı olarak tanımlıyor. Böylelikle firmaların düzenleyicilerle etkileşimde bulunmaları için daha etkili bir yol sağlamayı ve yeni fikirleri ölçeklendirmek istedikleri ülkeler arasında gezinmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bu, birden fazla yargı alanında yenilikçi ürünleri, hizmetleri veya iş modellerini test etmek isteyen firmalar için bir pilot uygulamayı da içeriyor. İnovasyon ağı aynı zamanda, inovasyonla ilgili konularda finansal hizmetler düzenleyicileri arasındaki iş birliğine yönelik farklı deneyimler ve yaklaşımlar paylaşan yeni bir çerçeve oluşturmaya çalışıyor.

ABD’li düzenleyiciler tarafında yapılan ortak açıklamada: “ABD merkezli mali düzenleyiciler, son yıllarda tüm paydaşlara yönelik düzenleyici netliği, anlayışı geliştirmek ve ortaya çıkan fırsatların, zorlukların ve risklerin erken tanımlanmasını teşvik etmek için proaktif adımlar attı. GFIN’e katılım bu hedefleri destekliyor ve ajansların, Amerika Birleşik Devletleri ve yurt dışındaki finansal hizmetler sektöründeki inovasyonu teşvik etme yeteneklerini arttırıyor.” ifadelerini kullanıyorlar.

KaynakFinTechFutures