Dijital bankacılık hizmetleri sunan Varo, 1 milyon müşteri barajını aştıklarını açıkladı. Şirketin CEO’su Colin Walsh’in Bank Innovation’a yaptığı açıklamaya göre şirket gelecek yıl bir banka olmayı hedefliyor.

4 yaşındaki şirket, bir ulusal banka sözleşmesi için Para Birimi Denetleme Bürosu’ndan şartlı onay almıştı. Varo için banka olma yolunda Federal Mevduat Sigorta Kurumu’ndan (FDIC) onay almak daha zor görünüyor ancak Walsh’a göre şirket, bu zamana kadar oldukça etkileyici bir ilerleme kaydetti.

“FDIC süreci oldukça iyi ilerliyor. FDIC onayına ve OCC onayına sahip olduktan sonra, bir banka holding şirketi kurmak için Federal Rezerv’e gideceğiz. Gelecek yılın ilk yarısında bankayı açmak istiyoruz.”

Şirket ilk olarak 2016 yılında FDIC’ye başvurmuştu. Daha sonra Walsh 2018 yılında FDIC’nin şartlarını yerine getirmek için 2018 yılında başvurusunu geri çekmişti.

Varo, müşterilerine halihazırda çek hesabı, tasarruf hesapları ve taksitli krediler gibi hizmetler sunuyor. Walsh’a göre ulusal olarak sözleşmeli bir banka olmak Varo’nun ürün grubunu genişleterek farklılaşmasına yardımcı olacak. Yalnızca dijital olarak hizmet veren diğer bankalar gibi Varo da çoklu ürün ilişkileri ve diğer platformlarla entegrasyonlar yoluyla müşterilerle ilişkilerini büyütmeyi hedefliyor. Şirkete göre, müşterilerinin yüzde 60’ının marka ile birden fazla ürün ilişkisi var.

Sektörde dijital olarak hizmet sunan bankacılık hizmetlerinin yükseldiği bir dönemdeyiz. Varo da bunlardan ve büyümesini hızla sürdüren şirketlerden biri. 1 milyon müşteri barajını aşan şirket gelecek yıl almayı planladığı bakacılık lisanslarıyla müşterilerine daha etkili finansal hizmetler sunmak istiyor.

KaynakBankinnovation