İngiltere merkezli şirket DressCode temassız ödeme dünyasına farklı bir yenilik getiriyor. Şirket, tasarladığı temassız gömleklerle kullanıcıların ödeme yapmasını kolaylaştırmak istiyor.

Gömleğin manşetine yerleştirilen temassız çip sayesinde kullanıcılar temassız ödemelerini gerçekleştirebiliyor.

CashCuff adı verilen gömleğin içindeki temassız ödeme modülü, kullanıcıların sanal kredi kartına belirli miktarda para tahsis etmelerine, kullanımı izlemelerine ve çipleri istedikleri zaman açıp kapatmalarına olanak sağlayan çevrimiçi bir uygulama üzerinden kontrol ediliyor.

DressCode, çıkarılabilir olan bu çipin su geçirmez olduğunu ve yıkama sıcaklıklarına dayanıklı olduğunu söylüyor.

Şirket, yaptığı tanıtımlardada para, cüzdan ya da telefonun olmaması halinde dahi gömlek ile ödemelerinizi gerçekleştirebileceğinizi vurguluyor. Web sitesindeki metinlerde ise “İhtiyacınız olduğu anda elinizin altında nakit olduğunu bildiğiniz için günlük rutininizi güvenceye almak mükemmeldir.” ifadesi yer alıyor.

Temassız ödeme yöntemlerinin hızla yaygınlaşmasıyla nakitsiz bir topluma doğru evriliyoruz. Bununla birlikte giyilebilir teknolojilerin gelişmesi de temassız ödeme yöntemleri için alternatifler yaratıyor. Temassız ödeme yapabileceğiniz gömlek ise bunun en son ve ilginç örneklerinden biri. İlerleyen zamanlarda temassız ödeme yöntemlerinin hayatımıza şekillerde gireceği merak konusu.