Alipay önümüzdeki 5 sene boyunca Avrupa’da 10 milyon küçük ve orta ölçekli işletmeye hizmet vermeyi hedefliyor.

Worldline ile olan ortaklığını genişleten Alipay’in Asya’daki e-cüzdan ortakları, artık Alipay’in satış noktası bulunan Avrupalı işletmelerde ödemeleri kabul edecek. Bu da Avrupa’daki Asyalı turistlerin daha fazla harcama yapabileceği anlamına geliyor.

Bunun yanı sıra Ant Financial’ın ödeme platformu, dünyadaki hava limanlarında seyahat eden turistleri yakalamak için ‘Mini Programlar’ da geliştiriyor.

Alipay şu anda Avrupa’da 120’den fazla finansal kuruluşla çalışıyor ve büyüme fırsatlarını değerlendirmek için seyahat acentelerine odaklanarak üçüncü taraf sağlayıcılarla ortak olmaya devam edecek.

Statista’nın verilerine göre 18 ile 69 yaş arasındaki Çinlilerin yüzde 87’si finansal ihtiyaçlarını gidermek için Alipay kullanıyor. Ayrıca Alipay, Asya Pasifik bölgesindeki e-cüzdan ortaklarıyla birlikte 1,2 milyardan fazla kullanıcıya hizmet veriyor.

Alipay Ortakları Küresel Zirvesi’nde konuşan Ant Financial CEO’su Eric Jing, şirketin bu ortaklıklardaki gücünü arttırması gerekeceğini söylüyor:

Büyüyemiz ancak kurduğumuz ortaklar ağı sayesinde mümkün oldu. Birlikte çalışarak herkesin her yerde iş yapmasını kolaylaştıracağız. Yenilikçi çözümlerimiz Avrupa’daki işletmelere ve sayısı gittikçe artan turistlere daha iyi hizmet etmek için yardımcı olacak.