2013 yılında Kaliforniya’da kurulan çevrimiçi kredi girişimi BlueVine aralarında Citi Ventures ve Microsoft’un da bulunduğu yatırımcılardan 102,5 milyon dolar değerinde yatırım aldı.

Küçük işletmelere bankacılık hizmetleri sağlayan bir girişim olan BlueVine, aldıkları bu yatırımı bankacılık yazılımlarını geliştirmek için kullanacaklarını söyledi. Firma halihazırda küçük işletmelerin kısa vadeli nakit akışı sorunlarını aşmalarını sağlayan bir faktoring hizmeti sunuyor. Vadesi gelmemiş faturaları satarak nakit açıklarını kapan şirketler genellikle BlueVine’da hesap açtıkları aynı gün nakit ihtiyaçlarını giderebiliyorlar.

Start-Up Nation Central’ın verilerine göre BlueVine, son yatırım turuyla birlikte 691 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

ION crossover Partners tarafından öncülük edilen tura Lightspeed Venture Partners, Menlo Ventures, 83North, SVB Capital, Nationwide, Citi Ventures, Microsoft’un girişim fonu M12 de katıldı.

BlueVine CEO’u ve kurucu ortağı Eyal Lifschitz konuyla ilgili olarak: “BlueVine benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış eksiksiz bir hizmet paketi ile küçük işletme sahipleri için bankacılıkta devrim yaratacak. Bu yatırım misyonumuzu gerçekleştirmeyi mümkün kılacak.” ifadelerini kullandı.