Tatil sezonu tüketiciler için ekstra harcamalar anlamına geliyor. Finansal şirketler ise müşterilerine yardımcı olmak istiyorlar.

Firmaların yardımcı olma çabaları, finansal planlama ve eğitimi vurgularken aynı zamanda kullanıcı benimsemesini ve platformlara katılımı artırmak üzere önemli bir iş hedefine de hizmet ediyor.

Eşler arası ödeme ağı Zelle, hediyeler için ödeme fırsatlarını vurguluyor. Banka destekli ağ, hediye ödemekten endişe duyan tüketicilerin (%43) yüksek oranda olduğunu vurgulayan bir anket gerçekleştirdi. Şirket, tahmin edilebileceği gibi Zelle’in bütçe planlama aracı olarak kullanılması gibi bazı tasarruf teknikleri öneriyor.

Zelle’in raporunda: “Bir hediyenin maliyetini bölmek, tüketicilerin bu sezon bütçelerine sadık kalmasına yardımcı olarak tatilin onlar üzerindeki finansal stresini hafifletebilir.” ifadelerini kullanıyor.

Diğer taraftan challenger bankalar da bu sezonda finansal danışmanlık ve tatil teşvikleri sunuyor. SoFi, finansal danışmanlarını müşterilerin kullanımına sunmaya hazırlanıyor. MoneyLion ise tatil primleri ve nakit kazanma şansı sunuyor.

Finansal pazarlamacılar için tatiller, bankalara ve FinTech şirketlerine, eğitim mesajlarıyla ve ödül programlarıyla ürün kullanımını artırmada yardımcı oluyor. Tüketiciler yoğun bir şekilde alışveriş yapacakları döneme girerken FinTech şirketleri de bu dönemi kazan-kazan anlayışıyla değerlendirmek istiyor.