İngiltere merkezli banka NatWest, yeni dijital bankası Bó’yu piyasaya sürdü. Parlak, sarı bir Visa kartı da bulunan dijital bankanın uygulaması şu anda App Store ve Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Uygulama tabanlı bankacılık hizmeti veren Monzo ve Starling ile rekabete girecen olan Bó, bankanın kendi teknolojisi ‘Daha Hızlı Ödeme’ bağlantısı sunan bulut tabanlı bir dijital banka.

18 aydır yapılan çalışmalar sonucu banka, İngiltere bankacılık sektöründe artan rakip ‘challenger’ bankaların stratejilerini takip etti. Bó ile birlikte kullanıcılara anlık harcama bildirimleri, daha ayrıntılı harcama verileri ve bütçelemeyi içeren bir dizi akıllı para yönetimi aracı sunuluyor.

NatWest, 2,6 milyon anonim müşteriden gelen verileri analiz ettikten sonra uygulamayı oluşturmaya yardımcı olmak için davranış değişikliği ve para yönetimi konusundaki uzmanlarla çalıştığını söylüyor.

CEO Mark Bailie konuyla ilgili olarak: “NatWest’in bir parçası olduğumuz için insanlar paralarını güvende tutmak için Bó’ya güvenebilirler. Ancak tamamen ayrı bir bulut tabanlı teknolojiye dayanan dijital bir banka olarak Bó, yeni teknolojilerden faydalanabiliyor, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda hızla gelişebiliyor. Bó ile gerçek bir toplumsal ihtiyacı karşılama ve müşterilerimizin hayatında olumlu bir güç olma fırsatına sahibiz. Amacımız, ulusun paraya ilişkin tutum ve davranışını dönüştürmek. Neleri başarabileceğimizi görmek için çok heyecanlıyım.” ifadelerini kullandı.