Mastercard ve PayPal, kullanıcıların hesaplarındaki parayı kolay bir şekilde Mastercard kartlarına aktarabilmesini sağlayan anında transfer hizmetini Singapur ve Avrupa pazarlarına genişletmeyi hedefliyor.

ABD’deki başarılı sürecinden sonra anında transfer özelliği farklı bölgeler ve ülkelere de genişleyecek.

Mastercard’da Ürün ve İnovasyondan sorumlu Başkan Yardımcısı Shari Krikorian konuyla ilgili olarak: “PayPal ile birlikte ABD dışındaki daha fazla pazarda daha fazla kullanıcıyı anında transfer özelliği ile buluşturmaktan heyecan duyuyoruz. PayPal ile uzun zamandır devam eden ortaklığımızın bu uzantısı, ortak uzmanlığımızı nasıl kullandığımızdan ve daha fazla insanın paralarına hızlı ve kolay bir şekilde erişebilmesi için inovasyona odaklandığımızın bir başka örneğidir.” ifadelerini kullandı.

Mastercard Send adı verilen uygulama aktarımı gerçekleştirmek için kart şirketinin altyapısını kullanır ve işlemler genellikle birkaç saniye sürer. Bu özellik 2017 yılından beri mevcut ve milyonlarca kez kullanıldı.

PayPal’da Küresel Pazar ve Ortaklıklardan sorumlu Başkan Yardımcısı Jennifer Mariner ise konuyla ilgili olarak: “Paraya anında erişim sağlamak ve ideal bir müşteri deneyimi sunmak finans endüstrisinde yenilik ve ortaklık gerektirir. PayPal olarak, Mastercard gibi önemli ortaklarla bu inovasyonları gerçekleştirmek için sürekli yenilikler yapıyoruz ve çalışıyoruz. Mastercard Send’i yeni ülkelere genişletmek, müşterilerimizin paralarına daha hızlı erişebilmeleri için farklı seçenekler ekliyor.” açıklamalarında bulundu.

KaynakPymnts