Apple Pay’in Express Mode özelliği Londra’daki tüm toplu taşımalarda kullanılabilir hale geldi. Express Mode sayesinde kullanılacılar toplu taşıma ödemelerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Londra’daki Apple Pay kullanıcıları bir süredir toplu taşımada Apple Pay ile ödeme yapmanın yavaş olmasından dolayı şikayetlerde bulunuyorlardı. Apple ise Express Mode ile bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Express Mode sayesinde yolcular, Touch ID ya da Face ID ile doğrulama işlemi yapmaya gerek duymadan cihazlarını turnikeye yaklaştırarak hızlı bir şekilde ödemelerini gerçekleştirebilecekler.

İlk olarak iOS 12.3 sürümüyle birlikte tanıtılan bu özellik, aylar süren denemelerin ardından Londra toplu taşıma sistemine dahil edildi. Özellikle milyonlarca insanın kullandığı toplu taşımalarda tunikelerden hızlı bir şekilde geçiş yapmak uzun sıraların oluşmaması için son derece kritik bir önem taşıyor. Apple Pay’in hızlı modu da buna imkan sağlayacak.

Express Mode ile birlikte herhangi bir giriş ya da doğrulama işlemi yapma gerekliliği yok. Bu da güven yerine kolaylığın tercih edildiği bir senaryoya örnek gösterilebilir.

Express Mode, iPhone 6s ve daha üst sürümleriyle birlikte Apple Watch ile de kullanılabilecek.

KaynakFinextra