Günümüzde tüketiciler ya da işletmeler tarafından yapılan para transferlerinin kısa mesaj göndermek kadar kolay ve rutin hale gelmesi isteniyor.

Ancak birçok yerde tüketiciler ve işletmeler hala arkadaşlarına, ailelerine ya da iş ortaklarına para göndermek için kağıda dayalı, yüksek işlem ücretli, manuel ve nakit yöntemlerine başvuruyor.

Visa bu durumun değişmesini isteyen ödeme devlerinden biri. Gerçek zamanlı ödeme çözümü Visa Direct ile geçtiğimiz yıl 2 milyar işlem gerçekleştirildi. Visa, hızla büyüyen para transferi alanındaki masrafları azaltmak, işlemleri basitleştirmek ve dijitalleştirmek için dünya genelindeki ortaklar ve müşterilerle birlikte çalışıyor.

Mevcut para transferi ekosistemine ek olarak Visa, uluslararası ödemeler hizmeti sunan TransferWise ile ortaklığa gitti. Böylelikle Visa, müşterilerine gerçek zamanlı olarak parayı banka kartlarına hızlı ve güvenli bir şekilde taşımak için ek bir özellik sunmaya başlayacak. Bu entegre hizmet başlangıçta İspanya, Romanya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan’da kullanılabilecek.

TransferWise, Visa ile işbirliğine devam ederek Avrupa’da ve dünya genelinde Visa Direct’i kullanarak kendi teklifini de ölçeklendirmeyi planlıyor.

Visa Direct hizmetinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Bill Sheley konuyla ilgili olarak: “Teknoloji bizi daha da yakınlaştırıyor, ancak bireyler ve dünya çapında para taşıyan küçük işletmeler söz konusu olduğunda çözemediği bazı zorluklar var. TransferWise işbirliği, Visa’nın müşterilerinin bireylerin ve küçük işletmelerin Visa Direct’in gücünü kullanarak hızlı ve güvenli bir şekilde uluslararası ödemeler gönderip almalarını sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

KaynakFinextra