İsveç merkezli ödeme sağlayıcısı Klarna Bank, gelecek bir veya iki yıl içinde ABD’de potansiyel bir ilk halka arz için hazırlanıyor.

Şirketin CEO’su Sebastian Siemiatkowski Berlin’de verdiği bir röportajda konuyla ilgili olarak: “Bizim gibi teknoloji şirketlerinin daha iyi anlaşılması ve ABD’nin bir veya iki yıl içinde en büyük pazarımız haline gelecek olması nedeniyle bu halka arz ABD’de gerçekleşecek” ifadelerini kullandı.

Siemiatkowski, şirketin borsadan önce başka yatırım turlarından finansman toplayabileceği ve yeni satın alımlar yapabileceklerini de sözlerine ekledi. Siemiatkowski’ye göre şirket Avrupa’da bir anlaşmaya yaklaştı ve iki hafta önce de ABD’de bir işlem gerçekleştirdi. Firmanın bugüne kadarki en büyük satın alımı 2013 yılındaki 150 milyon dolarlık Sofort anlaşmasıydı.

Ağustos ayında gerçekleştirilen yatırım turu Klarna’yı 5,5 milyar dolarlık değerlemeyle Avrupa’nın en değerli FinTech girişimi konumuna getirmişti. Destekleyenlerin arasında Permira Holdings, BlackRock, Sequoia Capital gibi şirketlerin yanı sıra rapçi Snoop Dogg da bulunuyordu.

ABD’de halka arz hamlesine karşın Almanya hala Klarna için en büyük pazar konumunda. Şirket, Berlin’deki operasyonları için mühendislik ve pazarlama alanlarında şirkete 500 kişi almayı planlıyor.