Volvo Financial Services, gelecek nesil bağlı sigorta hizmetlerini ticari taşıma endüstrisine uygulamak için lider bir insurtech girişimci şirketi olan REIN’e yatırım yaptı.

Bu yılın başlarında, REIN insurtech platformunu, Volvo Financial Services’ın canlı müşteri ortamlarında çözümlerini geliştirmek için eşsiz bir fırsat sunmak üzere tasarlanan on haftalık hızlandırıcı programı iLabX’te görücüye çıkarmıştı. Şimdi ise VFS ve REIN, güvenliği artıran ve Volvo Group müşterileri için genel sigorta deneyimini artıran özelleştirilmiş veri odaklı çözümler geliştirmeye devam edecek.

Volvo Group EVP ve VFS Başkanı Scott Rafkin konuyla ilgili olarak: “Yeni finansal teknolojilerin müşterilerimizin önceliklerini değiştirdiğini ve performansı iyileştirmek için fırsatlar sunduğunu biliyoruz. REIN’in veri odaklı yaklaşımı, toplam sahip olma maliyetini azaltan ve sürücü güvenliğini destekleyen yeni çözümler benimseme taahhüdümüzle paralel. VFS’nin REIN’le stratejik ortaklığı, gelecek nesil finansal hizmet çözümlerini birlikte oluşturmamızı sağlıyor.” ifadelerini kullanıyor.

REIN kurucu ortağı Steve Rabbit ise Volvo’yu yatırımcı grubuna eklemekten heyecan duyduklarını, Ticari araç sektörüne insurtech çözümlerini getirmeye devam ettikleri için masada VFS’in de olmasının paha biçilmez olduğunu söylüyor.

Şirketler 2020 yılının ilk yarısında ürünü ABD’de de piyasaya sürmeyi planlıyor.

KaynakREIN