2019 yılı finansal teknolojiler için hareketli bir yıl oldu. 2019 yılı boyunca en çok dikkat çeken haberler ise şöyle:

Stripe, 100 milyon dolar yatırımla 22,5 milyar dolar değerlemeye ulaştı

Stripe bu sefer Tiger Global Management’tan 100 milyon dolar yatırım aldı ve ödeme firmasının değerlemesi 22,5 milyar dolara yükseldi.

Revolut CFO’su istifa etti

Dijital bankacılık hizmeti Revolut’un kara para aklama karşıtı bir sistemi kapattığına dair iddialardan sonra şirketin CFO’su Peter O’Higgins istifa etti.

Rusya Swift için alternatif arıyor

Rus yetkililer, yaptırımların riskini azaltmak için küresel Swift ağına alternatif bir uluslararası finansal sisteminin kullanımını teşvik ediyor.

Halifax rakibi Monzo ve Starling’i kopyaladı

Kullanıcıların Halifax’ın uygulamasında Monzo ve Starling’in tasarımlarının aynısını kullanması büyük bir tepkiye yol açmıştı. şirketin daha sonra marka kimliğini yeniledi.

Kredi kartından temassız yüzük

Teknoloji meraklısı biri kredi kartını parçalarına ayırarak RFID çipini bir yüzüğe entegre etmeyi başardı. Yüzük ile cüzdanınız ya da telefonunuz olmadan temassız ödeme yapabiliyorsunuz.

FCA tüketici kimlik doğrulama kurallarının uygulanmasını geciktiriyor

Avrupa Bankacılık Otoritesinden liderliğini alan İngiltere Finansal Davranış Otoritesi, firmalara daha fazla hazırlanma zamanı vermek için daha güçlü ödeme güvenliği standartlarının uygulanmasında gecikme olduğunu doğruladı.

Santander en iyi tasarruf hesabı sunan banka

Worship’in Tasarruf Hesabı Denetimi’ne göre Santander, en sezgisel tasarruf hesabına sahip ve diğer önde gelen dokuz İngiltere bankasına kıyasla hesap açılış süresi bakımından ilk sırada yer alıyor.

American Express açık bankacılık alanına giriyor

American Express, İngiltere tüketicilerinin mal ve hizmetlerin çevrimiçi ve hareket halindeyken doğrudan banka hesaplarından ödeme yapmasını sağlayan hesaptan hesaba alanına gireceğini açıkladı.

Uber finansal hizmetler departmanını başlattı

Paylaşımlı yolculuk devi Uber yeni bölümü olan Uber Money ile finansa hizmetler alandaki faaliyetlerine hızlı bir şekilde başlıyor.

Deloitte 2020’lerde bankacılığın ‘Japonyalaşacağını’ öngörüyor

Deloitte’e göre banka liderlerinin önümüzdeki on yıl içinde sektörlerinde aksama beklentisiyle bankacılığın ötesine bakması gerekiyor. Şirket, uzun vadeli durgunluk, düşük enflasyon ya da deflasyon, sıfıra yakın ya da negatif faiz oranları olan ‘Japonyolaşma’ olasılığını da öngörüyor.