İngiltere merkezli fintech şirketi Paysend, para transferi hizmetini Türkiye’ye de getirerek küresel erişimini genişletiyor.

Kullanıcılar artık Türkiye’deki herhangi bir banka hesabına veya karta para aktarabiliyorlar.

Avrupa ve Orta Asya küresel para transferleri için oldukça önemli bir pazar. Dünya Bankası’nın verilerine göre bölgeye yapılan para transferleri 2018 yılında neredeyse yüzde 11 oranında artarak 59 milyar dolar değerine ulaştı.

Türkiye’nin de Avrupa ve Orta Asya’daki küresel para transferleri için önemli bir pazar olduğunu söyleyebiliriz. Dünya Bankası’na göre yabancı çalışanlar ve öğrenciler her yıl Türkiye’ye 1 milyar dolardan fazla para gönderiyor.

Paysend CEO’su Ronnie Millar konuyla ilgili olarak: “Küresel transfer hizmetimizi Türkiye’de başlatmak Paysend için doğru yönde atılmış adımlardan bir tanesi. Yeni para transferi piyasaları açmaya ve küresel olarak erişimimizi genişletmeye devam ediyoruz. Çoğu zaman bu işlemler onları gönderen ve alan kişiler için hayat değiştiriyor. Bu insanları, bir zamanlar zahmetli, yavaş ve pahalı olan işlemleri basit hızlı ve düşük maliyetli hale getirerek desteklemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Paysend bu ayın başlarında küresel para transferi hizmetini Japonya, Güney Kore ve Özbekistan’a da genişletti.

İki yıl önce kurulan Paysend’in karttan karta para transferi hizmeti şu anda 1,3 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Paysend ile dünya çapında 80 ülkeye para gönderilebiliyor.

KaynakFinextra