Mastercard, siber sistemlerini ve altyapılarını koruma konusunda şirketleri desteklemek için yapay zeka ve veri analizi çözümleri sağlayan RiscRecon’u satın aldığını açıkladı.

Hızla gelişen dijital dünyada siber suçlar, iş dünyası için gitgide büyük bir tehdit olmaya başlıyor. Büyük ölçekli veri ihlalleri ve fidye yazılımı saldırıları, her yıl milyarlarca kaydı riske atarak tüketici güvenini tehlikeye sokuyor.

Mastercard Siber Suçlar ve İstihbarat Başkanı Ajay Bhalla “RiskRecon’daki yetenekli ekibin yenilikleri, finansal kurumların, tüccarların ve hükümetlerin dijital varlıklarını güvence altına almasına yardımcı olmak için tasarlanmış siber çözümler paketimizi daha da güçlendirecek. Yapay zeka ve veri odaklı ileri teknolojinin güçlü bir kombinasyonu sayesinde RiskRecon, siber alanın güvenliğini sağlamak için mevcut stratejimizi ve teknolojimizi tamamlamak için heyecan verici bir fırsat sunuyor.

RiskRecon’un tarama ve değerlendirme teknolojileri ile kuruluşlar siber riskleri proaktif bir şekilde yöneterek kritik fikri mülkiyeti, tüketici ve ödeme verilerini daha iyi koruyabilir. Mastercard çözümlerini desteklemenin yanı sıra RiskRecon, sağlık ve üretim de dahil olmak üzere daha geniş bir endüstri yelpazesinde siber güvenlik çözümleri sunmaya devam edecek.

RiskRecon CEO’su Kelli White ise satın alımla ilgili olarak: “Mastercard, işletmelerin gerçek sorunlarına odaklanan gerçek bir yenilikçi olarak öne çıkan markalardan biri olmuştur. Takımlarının bir parçası olarak çözümümüzü ölçeklendirme, yeni endüstriler ve coğrafyalardaki şirketlerin siber güvenlik risklerini daha iyi yönetmeleri için adımlar atmalarına yardımcı olma fırsatına sahibiz.” açıklamalarında bulundu.