İspanya’daki Deutsche Bank, çevrimiçi alışverişler için daha güvenli bir alışveriş deneyimi yaratmak amacıyla her dört saatte bir değişen dinamik CVC koduna sahip bir kredi kartı çıkartacak.

Almanya merkezli banka, Tarjeta Calma markası altında ‘Motion Code’ kartını başlatmak için Mastercard ve Idemia ile işbirliği yaptı.

Idemia’nın Motion Code teknolojisi, veri hırsızlığını ve klonlamayı önleyerek çevrimiçi ödeme için daha iyi güvenlik sağlamak üzere rastgele değişen dinamik bir şifrelemeden oluşuyor.

Deutsche Bank Kart Müdürü Luis Miegimolle konuyla ilgili olarak: “Deutsche Bank Mastercard Tarjeta Calma, normal ödeme kartı avantajlarının ötesine geçecek ve müşterilere en son güvenlik teknolojisini sunacak. Böylece çevrimiçi alışverişin sürekli büyüdüğü bir ortamda satın alımlarını gerçekleştirebilecekler. İspanya’da bu teknolojiye öncülük etmekten ve Mastercard ve Idemia tarafından desteklenen bu yeni ürünü tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinamik CVC teknolojisini deneyen diğer Avrupa bankaları arasında ise SocGen, BNP Paribas ve BPCE gibi isimler bulunuyor.