Oyun şirketi Razer’ın fintech kolu, milenyalleri hedefleyen tam ölçekli bir dijital banka oluşturmak amacıyla Singapur Para Kurumu’na sanal bir bankacılık lisansı için başvurdu.

Razer, dünyanın ilk “Küresel Gençlik Bankası”nı inşa ederek mobil ödemelerdeki mevcut fintech tekliflerini dijital bankacılık pazarına genişletmeyi planladığını söylüyor.

Firma, Sheng Siong Holdings dahil projeyi finanse etmek için bir dizi ev sahibi ve Asya şirketi ile işbirliği yaptı. Bunlar; FWD, Linksure Global, Insignia Ventures Ortakları, ve Carro. Anlaşmalar kapsamında Razer Fintech yeni bankadaki yüzde 60’lık hissesini elinde tutacak.

Teknoloji ve hizmet ortakları arasında ise Justco, Quantifeed, Saxo Markets, Real Vision, SkyScanner, SoCash, Turnkey Lender, V-Key ve Visa bulunuyor.

Razer, Singapur merkez bankasından beş dijital bankacılık lisansından birine başvuruda bulunan ve banka olmayan ikinci firma. Çin devi Ant Financial da kurumsal müşterilerine hizmet için bir lisans başvurusu yapmıştı.

Mevcut dijital ödeme ağları Razer Merchant Services ve e-cüzdan hizmeti Razer Pay ile geçtiğimiz yıl içinde finansal teknoloji varlıklarını geliştiren Razer, özellikle genç kullanıcıları hedefliyor. Hal hazıda oyun ekipmanlarıyla geceler tarafından tanınan bir firma olan Razer, geliştirdiği fintech ürünlerini bu gençlere ulaştırarak operasyonlarını büyütmek istiyor.