En iyi banka türü platformunu oluşturma heyecanı hem işletmeler arası hem de doğrudan tüketiciye fintech sektöründe kalabalık bir pazar yarattı.

Yatırımcılar artık kurucular ve ürün geliştiricileri için yüksek bir çıta oluşturuyor, bahislerini ise geniş çapta benimsenecek araçlara oynuyorlar.

Edison Partners ortaklarından Kelly Ford’a göre dijital bankacılık platformlarının bolluğu fintech yatırımcısı için kötü bir şey değil. Ford, pazardaki aşırı doygunluğun risklerine rağmen bunun sonucunun, inovasyonun sınırlarını zorlamak olacağını düşünüyor.

Yeni nesil bankalar alanına biraz fazla yükselindiği söylenebilir ancak bu olumlu bir şey. Sektöre akan fonlar daha büyük geleneksel kurumların nasıl tepki verdiğine göre etkisini göstermeye başlayacak. Zaman bize sermayenin gerçekten işe yarayıp yaramadığını gösterecek.

Merkezi Princeton, ABD’de bulunan Edison Partners, 8 ila 30 milyon dolar arasında gelir elde eden yüksek büyüme oranına sahip şirketleri destekliyor. Portföyündeki fintech firmaları arasında yeni nesil banka MoneyLion, alternatif yatırım platformu YieldStreet ve işletme ödemeleri teknoloji şirketi Bento for Business bulunuyor. Ford, kazanan şirketlerin son kullanıcılar için zorlayıcı sorunu çözecek şirketler olacağını ve firmasının yaptığı yatırımların, finansal hizmetleri daha geniş bir tüketici havuzuna ulaştırabileceğini söylüyor.

Açıkçası MoneyLion’daki yatırımlarımızla yeni nesil banka alanında yükseliyoruz. YieldStreet ise alternatif yatırımları kitlelere erişilebilir kılıyor ve özünde işletmeler için bir hizmet platformu olarak bir tür sermaye sağlıyor

Kelly Ford son olarak B2B alanında Edison Partners’ın günlük görevleri otomatikleştirmeye yardımcı olan ve finansal hizmet işlevlerini, özellikle tedarik zinciri yönetimi gibi daha geniş iş süreçlerine entegre etmeye yardımcı olan araçlarla ilgilendiğini de belirtti.