Ripple’ın uzun süredir ortağı olan TransferGo, kendi ağının erişimini daha da artırmak için CurrencyCloud ile iş birliğine gitti.

Ripple, 2018’in başlarında Hintli göçmen işçilerin kazandıklarını paralarını ailelerine göndermelerine yardımcı olmak için TransferGo ile bir ortaklığa gitmişti. Son olarak Ripple, Avrupa’da ortaklığın daha da genişletildiğini ve Avrupa’daki alıcıların paralarını birkaç dakika içinde alabileceğini duyurmuştu. TransferGo ise yeni bir ortaklık ile erişimini daha da genişletti.

Currency Cloud ile ş birliğine giden Transfer Go, sınır ötesi havale konusunda devrim yaratmak ve genel olarak 69 ülkedeki müşterilerin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak istiyor. TransferGo CEO’su ve Kurucu Ortağı Daumantas Dvilinskas konuyla ilgili olarak: “Misyonumuz, dünya çapında çalışkan göçmen topluluklar için finansal seçenekler ve erişim sağlamaktır. Aynı zamanda, dünya çapındaki müşterilerimizin benzersiz para transferi ihtiyaçları olduğunu kabul ediyoruz. Currency Cloud ile olan ortaklığımız bu değişen ihtiyaçları daha fazla ölçek ve erişim ile karşılamamıza yardımcı olacak.

Sınır ötesi ödemelerin çok hantal, yavaş ve pahalı olduğu bilinen bir gerçek. Bankalar ise bu tür ödemeleri kolaylaştırmak için yüksek ücretler alıyorlar. İki şirketin ortak hedefleri bu engelleri kaldırmak ve uluslararası fon transferini olabildiğince kesintisiz hale getirmek.

CurrencyCloud EMEA satış başkan yardımcısı Digby Try, Transfer Go ile yapılan ortaklığın şirketin rüyasını gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olacağını söylüyor: “Currencycloud, sınır ötesi ödemeleri demokratikleştirmek amacıyla kurulmuştu. TransferGo ile çalışmak, denizaşırı para gönderme işlemlerinin karmaşık, opak ve pahalı sürecini çok daha basit hale getirmeye nasıl yardımcı olduğumuzu gösteren mükemmel bir örnek.

KaynakCryptoNewsFlash