Birleşik Krallık (UK) Uluslararası Ticaret Bakanlığı (DIT), çeşitli sektörlerden uzmanların katılacağı, Birleşik Krallık Teknoloji Konferansı, İstanbul 2020’yi duyurdu.

Birleşik Krallık Teknoloji Konferansı 2020, iş dünyası, üniversite, araştırma merkezleri ve hükümet tarafından birçok lideri bir araya getirecek ve FinTech, agritech, dijital üretim, bilim ve inovasyon, açık veri ve akıllı şehir gibi sektörlere yönelik sunum, panel ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yapacak.

17 Şubat 2020’de gerçekleştirilecek olan etkinlik, Birleşik Krallık merkezli şirketlerinin teknolojilerini bu sektörlerde sunmak ve Büyük Girişimci Oyunları Ödülleri 2019 finalini görmek için bir heyete de ev sahipliği yapacak.

Neden katılmalısınız?

  • Birleşik Krallık’ta işinizi büyütmenize yardımcı olacak araçlar hakkında bilgi edinmek,
  • Birleşik Krallık’ın akıllı teknolojilerdeki yeteneklerini öğrenmek ve İngiliz şirketleriyle iş birliği alanlarını keşfetmek,
  • Birleşik Krallık etki yatırım ekosistemi hakkında fikir sahibi olmak,
  • Geniş Ar-Ge fonlama fırsatlarını keşfetmek için.

Kimler katılmalı?

  • Birleşik Krallık’ta işlerini büyütme fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen teknoloji şirketleri ve girişimciler,
  • Birleşik Krallık’ın akıllı teknolojilerdeki uzmanlığı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve Birleşik Krallık’tan hizmet ve ürün satın almakla ilgilenen endüstriler, işletmeler, hükümet ve kamu kurumları,
  • Birleşik Krallık ve Türkiye arasında araştırma fonu fırsatları hakkında bilgi edinmek ve Ar-Ge iş birliği alanlarını belirlemek isteyen üniversiteler ve araştırma kurumları.

Etkinliğe özel konuşmacı olarak Praefinium Partners CEO’su Alpesh Patel da katılacak. Varlık yönetimi şirketinin kurucusu olan Patel bir VC ve ICICI’nin özel bankacılık bölümünün eski Danışma Kurulu üyesi. Financial Times’ın eski köşe yazarı olan Patel, 18 kitap yazdı ve Bloomberg TV”de üç yıl boyunca program sundu. Oxford Üniversitesi’nde misafir araştırmacı da olan Patel aynı zamanda nitelikli bir avukat. İngiltere Dışişleri Sekreteri tarafından İngiltere-Hindistan Yuvarlak Masa Toplantısı’na atanan Patel, UKIBC Yönetim Kurulu Üyesi ve TiE-UK’nin kurucu ortağı.

FinTech İstanbul adına ise etkinliğe platformumuz kurucu ortaklarından Prof. Dr. Selim Yazıcı katılacak.

Siz de etkinliğe buradan kayıt olabilirsiniz.