Klarna ‘şimdi satın al, sonra öde’ özelliğini Commonewealth Bank of Australia’dan aldığı 200 milyon dolar değerindeki yatırımla Avustralya’da başlattı.

Commonwealth Bank müşterileri CBA’nın mobil bankacılık uygulamasıyla doğrudan entegrasyon yoluyla çevrimiçi alışveriş hizmetini ilk deneyenler olacak.

Satın alınan ürünler CommBank uygulamasında görünecek. Aryıca müşteriler doğrudan Klarna’dan fiyat düşüşü ve stok dışı bildirimlerinden de yararlanabilecekler. Klarna CBA dışındaki tüketiciler tarafından da kullanılabilecek.

CBA CEO’su Matt Comyn konuyla ilgili olarak: “Klarna ile ortaklık kurarak pazar lideri dijital teknolojilerimizi, tüccar ilişkilerini ve güçlü müşteri ağımızı Klarna’nın yenilikçi ödeme teknolojisi ve entegre alışveriş deneyimi ile CBA müşterileri ve daha birçok Avustralyalı tüketicinin yararı için bir araya getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Klarna, CBA’dan 100 milyon dolarlık yatırım da dahil olmak üzere toplamda 460 milyon dolar değerinde yatırım toplamıştı. Avustralya bankasından sağlanan yeni fon, Klarna’nın uluslararası büyümesi için ek haklar ve görünürlük getiriyor.

Toplam yatırım, bankanın İsveç’teki fintech hisselerini yüzde 1,8’den yüzde 5,5’e yükseltti.

CBA ve Klarna, Klarna’nın Avustralya ve Yeni Zelanda işlerine ortaklaşa fon sağlayacak ve 50:50 mülkiyet haklarına sahip olacaklar. CBA ayrıca Endonezya’daki Klarna ile ortaklık yapma hakkını da saklı tutuyor.

Ağustos ayındaki yatırımdan sonra Avrupa’nın en değerli fintech girişimlerinden biri haline gelen Klarna son olarak ABD’de halka arza hazırlanıyordu. Şu anda en büyük pazarı Almanya olan şirket, ileride bunun ABD’ye dönüşeceğini öngörüyor.

KaynakFinextra