2 Şubat 2016’da kurulan FinTech İstanbul, 4 yılı geride bıraktı.

FinTech İstanbul ile birlikte dört büyük yılı geride bıraktık. Söylerken dile kolay ancak bu 4 yılda pek çok önemli çalışmaya imza atarak hem ülkemizde hem de yurt dışında Türkiye FinTech ekosisteminin oluşması ve büyümesi için büyük çaba sarfettik.

Aradan geçen 4 yıl zarfında; 8 FinTech 101 Eğitimi ve 7 Blockchain 101 Eğitimi düzenleyerek toplamda 750’den fazla kişiye sertifika kazandırdık.

Düzenlediğimiz 16 ayrı etkinlikte küresel FinTech liderlerini ve Türkiye’den çok önemli isimleri takipçilerimiz ile buluşturduk.

14 farklı uluslararası etkinliğe katılarak ülkemizi temsil ettik ve 8 detaylı rapor hazırlayarak sadece Türkiye için değil, küresel anlamda Türkiye’nin ve İstanbul’un adının FinTech ekosistemi içinde yer almasını sağladık.

Hiç ara vermeksizin, FinTech dünyasına yönelik küresel ve yerel güncel FinTech haberlerini sizlere ulaştırdık. 4 yıl boyunca 4.000’den fazla haber, 200’den fazla makale, 100’den fazla video röportaj ve pek 50’den fazla yazılı röportaj hazırladık. Toplamda ürettiğimiz içeriklerin sayısı 4.500’ü geçti. Ayrıca bu süre zarfı boyunca abonelerimize 172 haftalık e-bülten göndererek FinTech dünyasına yönelik gelişmelerden haberdar olmaları sağlandık.

FinTech İstanbul 5. yılında de hız kesmeden çalışmalarına devam edecek. Bu sene, büyüyen ve aramıza yeni katılan iş ortaklarımız ile bizlerden çok daha fazlasını bekleyebilirsiniz.