Capital One’ın 2016 yılında satın aldığı Paribus’un arkasındaki ekip tarafından kurulan kurumsal kredi kartı girişimi Ramp, 25 milyon dolarlık yatırım aldı ve lansmanı için 100’e yakın işletmeye ulaştı.

Ramp’ın yatırımcıları arasında Founders Fund’dan Keith Rabois, Coatue, BoxGroup, Conversion Capital, Soma Capital, Backend Capital ve 50’den fazla girişimin kurucusu yer alıyor.

Ramp, American Express ve Brex benzeri yeni fintech firmalarının hakim olduğu bir pazarı hedefliyor. Girişimin satış önerisi, müşterileri daha fazla harcamaya teşvik etmek yerine, şirketlerin savurgan harcamaları belirlemelerine yardımcı olmak ve kart kullanım analizlerinin dağıtımını içeriyor.

Kartın avantaları, yüksek büyüme gösteren şirketler düşünülerek tasarlanmış; kişiye özel garanti gerektirmiyor, yüzde 1,5 para iadesi ve tam harcama kontrolü ile dengelenmiş yüksek limitler gibi özellikler sunuyor.

Sağlık teknolojisi şirketi Candid’in CEO’su Nick Greenfield, konuyla ilgili olarak: “Ramp bizim için hiçbir ücret ödemeden denetim yaptı ve 250.000 doların üzerinde tasarruf sağladı. Bununla birlikte Ramp’ın yüzde 1,5’lik nakit iadesi, herhangi bir ödül programından çok daha değerli ve 400 kişilik şirketimiz için bir oyun değiştiren oldu.

Ramp’in ekibi, finansal teknoloji sektörüne hakim insalardan oluşuyor. Ekibin geçmişinde Affirm, Plaid, Atrium, Facebook, Google, Capital One, Goldman Sachs, Apple ve Lyft gibi şirketler yer alıyor.

Sundukları kurumsal kartlarla işletmelerin harcamalarını kontrol altına almayı hedefleyen Ramp, şimdiden 100’e yakın müşteriye ulaştı ve kurumsal kredi kartı piyasasını dönüştürmek için iddialı bir şekilde yoluna devam ediyor.