İngiltere merkezli dijital banka Monzo, geçtiğimiz yıl olumsuz kullanıcı geri dönüşleri nedeniyle kaldırdıkları ücretli hesap hizmetini tekrar kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Tom Blomfield’in Reuters’a yaptığı açıklamaya göre “premium hesaplar” bu yılın ilk çeyreğinde tekrar kullanıma sunulacak. Blomfield, şirketin ilk denemesinden önemli dersler aldığını söylüyor.

Monzo Plus, ayda 13 pound’a, seyahat ve ev sigortası, artırılmış ATM ödenekleri, havaalanı lounge erişimi gibi çeşitli hizmetler sunuyordu. Ancak müşteriler tarafından olumsuz geri dönüşler alan bu hizmet, piyasaya sunulduktan 5 ay sonra kaldırıldı.

2015 yılında piyasaya sürülmesinden beri birçok başarı elde eden Monzo’nun 3,8 milyon müşterisi bulunuyor. Ancak şirket son zamanlarda çeşitli sorunlarla baş etmeye çalışıyor. Geçtiğimiz ay birçok müşteri, hesaplarının sebepsiz yere bloke edilmesinden şikayetçiydi. Facebook’ta “Monzo paramızı çalıyor” adındaki bir grup 1000 üyeye ulaştı ve bu üyeler, bankanın hiçbir uyarı vermeden hesaplarını dondurmalarından şikayetçi.

Monzo 2018 yılında 47,2 milyon pound zarar etti. Buna karşın şirket, Monzo Plus gibi premium hizmetlerle birlikte 3-4 yıl içinde kârlılığa erişmek istiyor. Bunlara ek olarak Bloomfield, şirkete 500 çalışan daha ekleyerek büyümeyi sürdüreceklerini söyledi.